Helt Unik vurderes solgt
Har du en drøm om å drive egen nettbutikk? - Vi er på jakt etter nye eiere!
Helt Unik AS er en familiebedrift som selger klær og tilbehør til barn og baby. Vi startet opp i en hybelleilighet på Kolbotn for ca. 10 år siden og siden den gang har bedriften vokst jevnt og trutt. Vi holder i dag til i et et flott lokale med egen butikkdel, på Åssiden i Drammen.
De første årene var det mye dugnad, hvor alt overskudd i bedriften ble reinvestert for at vi hele tiden skulle være i vekst. Nå lønner vi ca 2 årsverk, og det er potensiale for videre vekst.
Nå som daglig leder venter barn nummer fem, ser vi at tiden rett og slett ikke strekker til som vi ønsker for å utvikle bedriften videre. Vi vurderer derfor å la noen med mer tid og kapasitet enn oss overta.
Vi har de siste tre årene hatt åpen butikk i Drammen (reduserte åpningstider) og i 2022 sto den fysiske butikken for ca 1/6 av omsetningen. Selv om lageret og vår fysiske butikk nå er lokalisert i Drammen, kan bedriften i prinsippet flyttes hvor som helst i Norge. Det er også mulig å overta leiekontrakt på lager/butikklokaler i Drammen.
Helt Unik er godt etablert på sosiale medier, noe som kommer godt med i fortsettelsen av driften. Vi har over 50.000 følgere fordelt på Facebook og Instagram. Nyhetsbrevlisten vår teller over 10.000 abonnenter og den vokser stadig. Dette har vært våre hovedplattformer for markedsføring i tillegg til Google, og vi når med det ut til svært mange kunder. Kundene er spredt jevnt over hele Norge og veldig mange er faste og returnerende.
Bedriften kan drives videre i samme format eller legges til eventuelt eksisterende konsept kjøper måtte ha.
Ta kontakt på tlf 934 20 999 eller på post@heltunik.no for en uforpliktende prat! :)